skip to Main Content

19.10.2015 Diyetinizin bir diyetisyene yönlendirilerek yapılması uygun olurdu.

Sizi birebir takip etmediğim için detay vermem çok güç ancak temel prensiplerden bahsedebilirim.

Üç ana öğünü muhakkak tüketin ve öğünlerde kepekli ekmek yiyin.Yemekleriniz sebzeli ve etli ev yemekleri olsun.Şimdilik pilav-makarna -patates gibi gıdalardan uzak durun.

Üç ara öğün tüketin ,ara öğünlerde  ayran,süt, meyve ve yoğurt gibi gıdalar olabilir.

Hiçbir şekilde  şekerli,tatlı ,hamur işi gıdalar tüketmeyin.Meyve suları ya da şekerli içecekler tüketmeyin.

Bol su için ve günde 30 dakika yürümeye çalışın.

geçmiş olsun.

Jale hanım; Beden tipi ,kilo çok düşük olsa da değişmez, öncelikle bunu kabul etmek lazım.Kilo fazlalığıyla birlikteyse, sorunlu bölgeden yağ kaybı sağlayacak dengeli bir diyetle kilo verilmelidir ,ki bu tamamen kişiye özel belirlenir. Ancak kilo fazlası yoksa tedbir olarak genel sağlıklı beslenme kurallarıyla yağlanmayı önleyerek,orantısızlığın artmasını engelleyebilirsiniz. sevgiler

Merhaba üç yıldır istediğim kalitede bir yapım olmadığı için herhangi bir programa katılmıyorum.Teşekkür ederim.

01.10.2010  Merhaba, teşekkürler geri bildiriminiz için. Programda da belirttiğim gibi öncelikle her öğünde her besin grubundan içeren bir tabak oluşturun kendinize ve hamur işlerinden uzak durun. Bol su içip yürüyüş de yaparsanız bu sorundan kurtulduğunuzu göreceksiniz. sağlıklı günler dilerim

Mideye balon takılması ya da benzeri cerrahi girişimlerin yapılması için kişinin “morbit obez” olması gerekir.Yani ,kişi eğer acil olarak kilo vermeye başlamadığı takdirde  ölüm riskiyle karşı karşıya kalacak kadar kilolu olmalıdır.

Bu durum haricinde cerrahi girişimler önerilmez.Her ameliyatta olduğu gibi bu tür ameliyatlar da da risk vardır.Ayrıca bu ameliyatlar da kilo sorununun çözülmesi için yeterli değildir.Ameliyattan sonra da muhakkak diyet yapılmalıdır.

Durumunuz çok ağırsa , yani morbit obez iseniz bir hastahaneye başvurduğunuz takdirde,size, gereken yönlendirmeler yapılacaktır.

sağlıklı günler dilerim..

Back To Top