skip to Main Content

Ego ve kibir diyeti

‘saçma sapan kaşık ölçülerine son!

istediğiniz kadar hayvani gıda yiyin!

sonra kanser,kalp damar hastalıkları sizi bulmuş ne önemi var! tek suçlu karbonhidratlar.

herkesin böbrekleri, karaciğeri, enzimleri herşeyleri aynı değildir ama yine de ben yiyin diyorum.ayrıca kitabım da elli bin sattı.insanlar ellerime kapanıyor”

Seklinde bir konusmaya az evel tanık oldum bir kanalda.Küçük harfle yazılanlar tabii ki söylenmeyen,dikkat edilmeyen ve kimsenin dikkat etmediği sağlıkla ilgili önemli gerçekler.Çok daha fazla şey söylenebilir ama ben aşağıdaki yazıyla düşüncelerimi özetleyeceğim

Spekülatif haberlere çok açık toplumlarda doğal olarak her konuda spekülasyon yaratmak ve bundan ”nema”lanmak çok kolaydır.Hele de egosantrik hareket etmeyi seven bir sağlık profeyoneli iseniz kilolar ve sağlık konularında daha da mümkündür.

Birisi mucize otlar önerir,birisi hergün bir avuç fındık…Sonra da buna bakan birileri de birşey söyleme ihtiyacı hisseder.

Şöyle bir vatandaşın nabzını yoklar, nelerden sıkılmış,, ne zor geliyor…hmmmm ölçülerden ve sebze yemekten mi? O zaman ben de tam tersini söylerim ,bunu da bir bilimsel paragrafa oturturum olur biter!

Bir de amerikayı yeniden keşfediyoruz ya ”yumurta yiyin!yumurta yasak değil! bu ülkedeki insanlar elime ayağıma kapanıyor..kimse onlara yumurta yedirmemiş diye” derler.

 

Önce ,onaltı senedir bizzat yumurta yiyin diye adeta ısrar ettiğim danışanlarımın  ;o zamanlar popüler olan kişiler tarafından beyaz ekranda tam tersi söylendiği için kafalarının karıştığını hatırladığımı belirtmek istiyorum.

Sonra diyorum ki bu tür popüler enstrumanlara kendini kaptıran ve gerçeklik duygusunu yitiren kişiler olarak arzu ederseniz ”uzmanlar için ego ve kibir diyeti’‘ tarafımda mevcut olup ücretsiz danışmanlık verebilirim.Şahsi fikirlerini, ıspatlanmış bilimsel gerçekler gibi sunmak başka nedir ki??

Son olarak da,bu uzmanlara prim veren bireylere ”lütfen” diyorum,”birkaç kez daha düşünün,düşünün,düşünün!Aynı konuda birden fazla doğru yoktur.

Back To Top