skip to Main Content

Gülay Hanım’ın mektubu

 

Sn.Sevinç Hn.
33 yaşında 1 çocuk annesi olarak nasıl bir metabolizmam olduğunu,nasıl sağlıklı ve dengeli beslenmem gerektiğini sizden öğrendim.
Çocukluğumdan beri şişman kategorisindeydim,artık değilim.Ve kesinlikle bunu size borçluyum.
Keşke sizi 3 sene önce değil ,çok daha önceleri tanısaydım,boşyere hamallık yapıp bunca kiloyu taşımazdım.Yeni yeni geçkızlığa adım attığım 12-13 yaşlarında 56 kilo civarındaydım.Düşünün ki 33 yaşında 56 kilodayım.Anlayacağınız çocukluğum gerçekten çok şişman geçti.O yaşlarda sanırım 40 kilo civarlarında olmam sağlıklıydı.(Gerçi siz o hesabı daha net yaparsınız)
Sizin uyguladığınız diyet ile hem uygun kiloya düştüm,hem sağlıklı beslenmeyi öğrendim.Artık çok düzenli bir beslenme alışkanlığım var.Kesinlikle meyve,süt ve yoğurt tüketmez iken artık çok rahat tüketmekteyim ve sağlığıma olan faydalarını da görmekteyim.
Diyete başladığım ilk hafta arkadaşlarım ve çocuklar tatile çıktık.Sizin verdiğiniz diyettekileri yedikçe arkadaşlarım gözlerine inanamadılar.Ve bu şekilde yiyerek nasıl zayıflayabileceğimi merak ettiklerini söylediler.
Netice 3 ay içinde kendinigösterdi.Temmuz il hafta başladığım diyet Eylül sonunda amacına ulaştı.67.5 kilodan 56 kiloya düştüm.Bu satırları Ocak ayında yazıyorum.Halen kilomu koruyorum ve korumaya kararlıyım.Detaylı olarak yazıyorum,nedeni sizin aracılığınızla bu satırları okuyan ve zayıflamayı düşünenlere kılavuz olmak isterim.
Ayrıca şunu da iyi bilmelerini isterim ki;ilk hedef zayıflama isteği.Ancak sonucunda zayıflama bile ikinci planda kalıyor,dengeli beslenme alışkanlığı edinmek gerçekten çok daha önemli hale geliyor,bu konu kesinlikle gözardı edilmesin.
Böyle bir diyet uygulamaya başlarken insanın beyin olarak hazır oması şart, gerisi ancak bu şekilde gelebilir.
Ben doğum sonrası 2 sene kadar şişman gezdim.Kendimi ancak Haziranda hazır hissettim ve vakit geçirmeden programa başladım.
Biliyorsunuz ki; benim son halimi gören 2 arkadaşım daha size başladılar.Hallerinden son derece memnunlar.Sizi tanıştırdığım için bana açtıkları teşekkür telefonu beni çok gururlandırdı.
Yaptırmış olduğunuz kan testleri sonucunda;almış olduğum vitaminler beni çok dinçleştirdi,eski halsizliğim ve isteksizliğim gitti.Ayrıca doğum sonrası kaybettiğim vitamin eksiklikleri dengelendi.
Size yapmış olduğunuz herşey için ve göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ediyorum.Kalıcı bir dostlukla sevgilerimi iletiyorum.
M.Gülay Fırat

 

Back To Top