skip to Main Content

Karın Hareketiyle Yağ Yakma

Kilo vermek isteyen ya da bölgesel fazlalıklardan şikayet eden herkes , bölgesel hareketler yaparak bu fazlalıklardan kurtulacaklarını sanırlar.Maalesef yeterli bilgiye sahip olmayan spor hocaları da bu yönde destek verirler.

Aslında  yeni bir bilimsel gerçek değil ama maalesef hala öğrenilemedi.

Ben tekrar bu durumu açıklamak istedim.

Kısaca söylüyorum: “yağ yakmak istiyorsanız yürüyün, yüzün ya da tenis oynayın”

Diğer yöntemler tabii ki kaslarınızı çalıştırır ama yağ yaktırmaz.

———————————-

Kısa yazmamın sebebini soran mailler artmaya başladığı için ;Neden bu kadar kısa yazdığımı da belirtmeden geçemeyeceğim.

İlk olarak 1999 yılında kendime ait bir siteyi,kendim yapmıştım.O süreçte  yazılarımı takip edip, kendilerinin  fikirleri gibi sağda solda anlatanlar oldu.Nitekim bu insanlar da 3-5 sene sonra serbest çalışmaya başladılar ve siteler yaptırdılar.

Bu kez de yazıları direk alıp yayınlamaya başladılar.

Son durumda ise gerek dergide yazdıklarım, gerek kitabımda yazdıklarım çalınmaya başlayınca ,açıkçası ben de “küskünler” sınıfına dahil oldum ve çok fazla teorik , bilimsel açıklama yapmadan sadece sonucu yazmaya karar verdim.Medyada yeralmayı da bu sebeple reddediyorum.

Sanırım, sitemde çok fazla bilimsel bilgi ve yazıya ve de yorumlarıma yer vermememin sebebini açıklayabilmişimdir.

Ben sonuçta, işe yarayacak sonuç bilgiyi verdiğimi düşünüyorum.Daha fazla teori istemenin sebebini de , kişi eğer bu konuda profesyonel değilse , anlamıyorum.

Kısacası okurlarıma hiçbir şekilde haksızlık yapmıyorum.

Herkese selamlar….keyifli okumalar!

Back To Top